Skip to content

Parlamenti Ifjúsági Nap 2021.11.12.

November 12-én rendezték meg Budapesten a Parlamenti Ifjúsági Napot, amelyre Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből egyedüliként a nyíregyházi Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium és Kollégium 11. osztályos diákjai nyerték el a lehetőséget, hogy részt vegyenek ezen a különleges eseményen. Először egy pályázatot kellett írni, ami alapján összesen 10 iskolát választottak ki a szervezők a részvételre az ország különböző részeiből. A Parlamenti Ifjúsági Napnak az volt a célja, hogy a fiatalok megismerhessék az Országházat, megtanuljanak beleszólni a róluk szóló döntésekbe, a jövőben pedig aktívan részt vegyenek az őket érintő közösségi ügyek megoldásában. Ennek keretében országgyűlési és európai parlamenti képviselőket is kérdezhettek különböző témákban a diákok. Az osztály felkészítő tanára és egyben osztályfőnöke: Hepp Szabolcs