Skip to content

Megérkeztek iskolánkba az ArTec robotok

Abacusan VándoRobot program pályázatának köszönhetően gimnáziumunk 6 eszközcsomaggal lett gazdagabb. Az eszközöket elsősorban az informatika tagozatos diákok fogják használni, de iskolánk minden diákjának lesz lehetősége az eszközcsomag hozzáféréséhez.

A robotokat építeni és programozni lehet mindenféle mozgásra. Szenzorok segítségével pedig (LED, fotoreceptorok, hangjelzések) a programozás sokféleségére ad lehetőséget. Iskolánk célja, hogy a jövőben robotikát is tanuljanak az informatika szakos diákjaink. Az informatikát felmenő rendszerben felváltó digitális kultúrában központi szerephez jut a programozás. A robotok python és C++ nyelven programozhatóak, amely egy élményszintű tanuláshoz juttatja a diákokat. A robotika iskolánkban Feketéné Ujlaki Enikő matematika-informatika szakos tanárnő irányításával indul el.