Skip to content

Idegen nyelvi szépkiejtési verseny

Grimm mesék, Harry Potter, Alkonyat, A kis herceg és Gyűrűk ura történetek elevenedtek meg német és angol nyelven a március 25-én megrendezésre került idegen nyelvi szépkiejtési – felolvasó versenyen. A 9-11. osztályos tanulók maguk választották ki a számukra legkedvesebb mesét, novellát vagy regényrészletet, amit nagy átéléssel olvastak fel. A színvonalas verseny nehéz döntés elé állította a zsűri tagjait. Az alábbi eredmények születtek:

Angol nyelv:
Petrovánszki Nóra (10.A)
Kósa Lénárd Valentin (9.A)
Baran Zolya Anna (9.A)

Német nyelv:
1.Sánta Szabolcs Roland (10.A)
2.Csóka Eszter Edina (10.A)
3.Manzák Sára (10.A)

Különdíjban részesültek:

Angol nyelv:
Szemán Bálint (9.A)
Ignácz Vanda Virág (11.A)
Balogh Andrea Kiara (11.A)

Német nyelv:
Balogh Andrea Kiara (11.A)
Ádám Tibor József (11.A)

Gratulálunk a verseny helyezettjeinek és minden versenyzőnek a lelkiismeretes felkészülésért és színvonalas előadásért! Köszönjük a felkészítő tanárok munkáját!