Skip to content
nagykövet-iskola

Európai Parlament Nagykövet Iskolája program

Az Európai Parlament 2017-től minden tagállamában elindította Nagykövet Iskolája programját. A program célja a fiatalok figyelmének felkeltése Európa és az európai parlamenti demokrácia iránt: a tanév során különféle iskolán belüli és kívüli programokon keresztül aktív ismereteket nyújt nekik az Európai Unióról és különösen az Európai Parlamentről.

A programban a magyarországi középfokú oktatási intézmények is részt vehetnek. 2017-ben 25 iskola csatlakozásával indult útjára a projekt. A 2017/2018-as tanévben további 10, majd 2018/2019-es tanévben újabb 10 iskolának nyílt lehetősége a csatlakozásra. Ezután döntött úgy a gimnáziumunk, hogy csatlakozni szeretne a programhoz. Első lépésként egy szándéknyilatkozatot kellett kitölteni, amely azt döntötte el, hogy a 2019/2020-as tanévben melyik 10 magyarországi középfokú intézményt veszik fel még a programba. A pályázatok értékelése végén gimnáziumunk is csatlakozhatott az Európai Parlament Nagykövet Iskolája programhoz!