Legó adomány

Iskolánknak a LEGO Helyi Közösségi Szerepvállalás Program keretén belül 2 doboz Mozaik terméket adományozott a diákok képességeinek fejlesztésére.

Matematikából kombinatorikai feladatok megoldásához és a térlátás fejlesztéséhez készítettünk térbeli testeket, hogy jobban megfigyelhessék, kézbe vehessék, tanulmányozhassák a diákok.

Fizikából az emelők szemléltetésére és a súrlódási erő bemutatására készítettünk tárgyakat.

A  Művészettörténethez kapcsolódva megpróbáltuk a diósgyőri várat , egy templomot és egy tornyot építeni és a színek bemutatása, a színharmóniák alkalmazása is a céljaink között volt amellett, hogy az élmény építés során a kreativitásuk, szociális kompetenciájuk is fejlődött a csoportmunka során.

Köszönjük az értékes adományt!