Szent Miklós Hét a Szent Miklósban

Idén először rendeztük meg gimnáziumunkban a Szent Miklós Hetet, mely keretén belül számos izgalmas programon vehettek részt diákjaink.

Sütisütő verseny

Gimnáziumunkban december 5-én sütisütő versenyt rendezett a DÖK, ahol finomabbnál finomabb karácsonyi ízeket felvonultató ínyencségek kerültek a terítékre.

Eredmények:

I.            9.A

II.           11.A

III.          10.B

Egyéni:

I.            Magyar Annamária         10.B

II.           Jablonkai Kristóf              10.A

III.          Zsalutkó Veronika 11.A, Dancs Hajnalka 9.A

Különdíj: Komé Petra 9.A, Kornfeld Bettina 10.B, Oláh Bálint 9.A, Nagy Dominik 9.A, Sánta Szabolcs 11.A

Szent Miklós követe a Szent Miklósban

December 6-án hagyományainkhoz híven iskolánk diákjait meglátogatta Szent Miklós követe.

Az osztályok mikulást váró dallamokkal fogadták a vendégünket, aki minden diákot megjutalmazott 1-1 finom csokoládéval. Az ajándékozást követően mikulás-szépségversenyt rendeztek tanulóink. 12:00-tól közösen vettünk részt a Szent Liturgián.

Adventi ajándékkészítés

Tanulóink karácsonyi ajándékokat készítettek az év utolsó tanítási hetében tartandó Adventi forgatagra.

Mikulás délután

2022.12.07-én diákönkormányzatunk Szent Miklós Délutánt szervezett, ami osztályok közötti vetélkedővel kezdődött.

A feladatok között Szent Miklós életével kapcsolatos kérdőív, Istenes idézetek, illetve ikonpuzzle szerepelt. Ezt követően a délutánt karaokeval folytattuk, majd közös karácsonyi énekléssel zártuk.

Eredmények:

I.            11.A

II.           10.B

III.          12.A

Mikulásfutás

2022.12.08-án ellepték a szent Miklósos mikulások a Bessenyei teret. Egy bemelegítő kör után egy újabb kört kellett megtennie a diákoknak sprintelve. A versenyzőknek legalább egy piros ruhadarabban kellett futniuk…A legtöbben a piros sapkát választották, de volt aki teljes mikulás szettben, szarvasként, vagy hóemberként teljesítette a feladatot.

Helyezettek:

I.            Vámosi Bertalan

II.           Korpás László

III.          Bocskai Dávid

I.            Csóka Eszter

Különdíj: 10.B , 9.A osztályok a mikulás futáson való aktív részvételért

Szabó Tifani, Dalanics Korinna, Magyar Annamária, Homoki Rebeka szintén különdíjban részesültek kreatív öltözetük elismeréseként.