Skip to content

Verébtábor 2020

2020. aug.30-31.

A nyári szünet utolsó napjaiban, a gimnázium udvaráról izgatottan indultunk el kerékpárral Tokajba, hogy megismerhessük leendő osztálytársainkat és tanárainkat a verébtáborban.

Ügyesen letekertük a hosszúnak tűnő távot, semmilyen akadály nem lassított minket. Megérkezés után kicsit pihentünk, elfoglaltuk a szállást, majd Misi bácsi vezetésével a Bodrogon kenuztunk (kisebb- nagyobb sikerrel), és fürödhettünk is a stég mellett. Ezután elsétáltunk a Szent Miklós templomba, ahol közösen Szent Liturgián vettünk részt és a templom történetével ismerkedtünk.

Az estét hangulatos tábortűz mellett töltöttük szalonnasütéssel és közös énekléssel. Elalvás előtt még hosszan beszélgettünk. Másnap délelőtt közösségépítő játékokat játszottunk, majd egy pizzériában ebédeltünk és indultunk haza. Kicsit fáradtan indult másnap a tanév, de megérte!

Örülök, hogy sikerült mindenkivel jó kapcsolatot kialakítani a két nap alatt, amit az év során tovább mélyíthetünk. Felejthetetlen élmény volt!

Manzák Sára 9.a.